Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
ul. Dworcowa 26, 64-500 SZAMOTUŁY
wersja mobilna
Portal środowiskowy
Miasto i Gmina Szamotuły

Opłaty

SPOSÓB OBLICZENIA OPŁATY:

Stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi reguluje uchwała Nr XV/143/2019 Rady Miasta i Gminy Szamotuły z dnia 27 listopada 2019 r. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz stawki tej opłaty.

Stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi w sposób selektywny wynosi 17,00 zł za osobę miesięcznie. 

 

TERMINY UISZCZANIA OPŁAT:

1. Opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy uiszczać do 15 dnia każdego miesiąca za dany miesiąc (np.: do 15 lipca za lipiec).

Prawidłowo opisana wpłata powinna zawierać:

  • wysokość opłaty,
  • nazwisko i imię,
  • adres nieruchomości, której opłata dotyczy,
  • wskazanie: opłata za odpady komunalne za miesiąc ………………… i rok (przedstawienie miesiąca za który regulowana jest opłata)

Wpłata niezawierająca danych dotyczących miesiąca wpłaty zaliczana jest na najstarsze zobowiązanie, zgodnie z art. 62 § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (j.t. - Dz. U. z 2017r., poz. 201)

 

WNOSZENIE OPŁAT: 

 • Właściciele nieruchomości zamieszkałych - bezporśrednio do Urzędu Miasta i Gminy Szamotuły na indywidualny wirtualny numer konta bankowego na rzecz Miasta i Gminy Szamotuły.
 • Mieszkańcy spółdzielni do spółdzielni, która będzie się bezpośrednio rozliczać z gminą.
 • Mieszkańcy wspólnot do zarządu wspólnot, które będą się bezpośrednio rozliczać z gminą.

Numer indywidualnego wirtualnego konta zostaje nadany przy składaniu nowej deklaracji w Urzędzie Miasta i Gminy Szamotuły.

drukuj

wstecz